fbpx

Main img

 

029 instagram 036 facebook

Joogalaager

Joogalaager pakub Sulle ainulaadse võimaluse laadida oma keha, meel ja hing uue värske energiaga ja leida endas sisemine rahu. Me lõdvestame oma keha, meele ja hinge läbi meditatsiooni, joogatundide ja vaikuse jalutuskäikude. Joogalaager võib osutuda Sulle suurepäraseks viisiks, kuidas teha tutvust joogaliku elustiiliga: õppida mediteerima, tugevdada oma keha ja meelt läbi joogaharjutuste, kuulata inspireerivaid loenguid jooga kohta ja nautida värskelt valmistatud maitsvat taimetoitu. Laager sobib hästi ka neile, kes on juba joogaga tuttavad, ent soovivad oma joogapraktikat süvendada. See on hea viis, kuidas viibida vabas looduses ning nautida vestlusi sarnaselt mõtlevate inimestega. 

Selle suve esimene, 10-liikmeline jooga- ja spaapuhkus toimus 19-20 juunil 2021 Vihula mõisas. 

Selle suve teine - suurem joogalaager toimub 13-15 august 2021 Mulgimaal Alal, loe lähemalt SIIT.

2018. aasta suvel toimus joogalaager Viljandimaal Lahmusel. Laagris osalenud Marit jagas lahkesti tagasisidet toimunud laagri kohta -

Eelmisel suvel osalesin Reelika korraldatud joogalaagris, mis toimus Lahmuse mõisakoolis. Suurepärane ja toetav kohavalik ja keskkond joogalaagriks nii mitmeski mõttes. Mõisakompleksi kõrval voolas võimas jõgi ja mõisapargi iidsete puude all varahommikuses kasteses rohus päikesetervitusega päeva alata oli kogemus omaette. Suure osa harjutusi ja treeninguid tegimegi õues, mis pakkus imelise võimaluse ennast ja loodust enda ümber tunnetada ning tajuda kõikide meeltega. Majutus oli korraldatud mugavas õpilaskodus ja mõisas oli võimalus ka vajadusel siseruumides harjutusi teha.

Laagrisse registreerides olin pisut mures päevakava ja treeningute intensiivsuse pärast - ärkamine oli vara ja viimane joogapraktika lõppes üsna hilja, aga mu muretsemine oli täiesti alusetu, sest selline varavalgest õhtuni joogarütmis kulgemine andis oma mõjuga jõudu ja energiat pikemaks, kui ainult laagris veedetud aeg ning sai ennast argipäevast täiesti välja lülitada.

Lisapunktid lähevad suurepäraselt ja huvitavalt koostatud menüüle ja kokale, kes valmistas kohapeal ülimaitsvaid ja keha toetavad toite. Parajalt kerged, vürtsikad, mitmekesised, toitvad ja tervislikud.

Minu jaoks oli väärtuslik osa laagrist ka see, et sain proovida ja katsetada toetatud keskkonnas ja kuhugile kiirustamata meditatsiooni, laulda mantraid ning pärast selle kõige mõju nautida ja endasse salvestada. Laagrilised said ka teada mis on karma jooga köögis. Huvitav kogemus oli jooga nidra seanss, mida kindlasti soovin veel läbi teha. Lisaväärtusena käisime tutvumas Olustvere mõisakompleksiga ja ravimtaimeretkel Energiatalus.

Kindlasti avardas laager minu arusaamist ja vaadet kogu joogapraktikale kui tervikule ja andis suurepärase võimaluse mõttekaaslastega koos aega veeta, samal ajal olla iseendaga ja enda sisse vaadata.

Foto on tehtud 2018. aasta joogagrupiga Olustvere mõisahoone ees.

Kohtumiseni joogapuhkusel!