fbpx

Main img

 

029 instagram 036 facebook

Tagasiside

Karoliine (28):
Tänu Reelikale leidsin tee Šivananda jooga juurde tagasi. Kõigist proovitud joogastiilidest on see seni mulle kõige paremini sobinud. Reelika siiras, soe ja sõbralik aga samas professionaalne suhtumine on teinud joogatundidest oodatud hetked minu muidu kiiretes nädalates. Hetk, mil saan vaigistada oma meele, lülitada end välja igapäevasest siginast-saginast, keskenduda iseendale ja teha oma kehale selle mõnusa liikumisega pai.

Liis (30):
Tunnen, et joogatundides käimine annab väga palju energiat. Pärast tundi on alati erksam ja parem olla, ka siis kui enne olin surmväsinud. Samas lihased on mõnusalt väsinud ja lõõgastunud. Nii et naljalt ei jäta ühtegi korda vahele, ka mitte siis kui järgmisel hommikul kell 3 on juba reisile minek :) Joogatundides olen käinud alates 2011 aasta sügisest.

Kaupo S. (54):
Reelika on kogu südamest pühendunud Šivananda joogale, see tähendab, et ta ei vii tunde läbi muu töö kõrvalt, vaid elabki joogas ― ühenduses. Tema rõõmsalt aktiivne ja julgelt otsiv vaim innustab teda pidevalt end täiendama ja ammutama joogamaailma põhjatust kaevust. Ikka selleks, et oleks mida edasi anda, jagada ja teenida. Üks suve parimaid kogemusi oli varahommikune joogatund Tartus Toomemäel ― kastemärg rohi linnulaulus lõhnamas. Asjalik hoiak ja sihikindlus teevad Reelikast suurepärase õpetaja. Olime just koos Leedus nädalasel joogaretriidil, kõigele muule lisaks on Reelika ka elav ja lahe seltsiline.

Kaupo T. (38):
Olen joogaga tegelenud põhjalikumalt poolteist aastat. Tunnen, et minu keha vajab seda. Mul on probleeme seljaga ja ma tunnen, et jooga leevendab tekkinud lihaspingeid. Tänu jooga treeningutele on paranenud minu painduvus. Tunnen, et paindun praegu paremini, kui kakskümmend aastat tagasi. Tegeledes joogaga olen täheldanud, et ei ärritu suvaliste isikute teravate ütlemiste peale.

Martin (22):
Kuigi jooga on taoline eluviis, millest võib vägagi kergelt sõltuvusse jääda, usun siiski, et esimene kokkupuude selle distsipliiniga on määrava tähtsusega. Sestap olengi väga õnnelik ja tänulik, et just Reelika minu esimeseks joogaõpetajaks sai, sest ilma temata poleks ma ilmselt eales niivõrd põhjalikult joogaga tegelema hakanud. Õpetajal ja ÕPETAJAL on tohutu vahe, mis seisneb iseloomuomadustes, teadmistes-oskustes, kannatlikkuses jne ning Reelika on kahtlemata selline õpetaja, kes suudab oma õpilastele jooga elu- ja mõtteviisi suurepäraselt edasi anda. Tema tundides valitseb töine ja kontsentreenitud meeleolu, kuid samas jääb ruumi ka huumorile. Ta läheneb igale õpilasele individuaalselt, pannes õpilasi alati kas või natukenegi rohkem pingutama. Ühtlasi on Reelikal ka tohutu teadmistepagas jooga teooria ning tagamaade kohta, mistõttu on tal alati erinevatele küsimustele vastus varnast võtta. Anyways, long story short: Reelika on suurepärane joogaõpetaja, kes tõeliselt naudib oma tööd, ning seeläbi paneb ka oma õpilased joogat nautima ja väärtustama.

Marie (25):
Mina alustasin tundidest käimist täiesti algajana, mõned aastad tagasi. Esmapilgul ei oleks ma ealeski uskunud, et jooga võiks mulle midagi sellist pakkuda, nagu ta seda teinud on. Tänu Šivananda jooga harrastamisele muutusin palju rahulikumaks ja nii füüsiliselt kui ka vaimselt painduvamaks. Kõik tunnid olid täis positiivset energiat, väga professionaalset juhendamist ja usun, et kõik korrapäraselt tundidest osavõtjad tundsid alati, et on õiges kohas. Miks muidu meie tunnid alati kenasti täis olid. Kindlasti soovitan kõikidel, kes kahtlevad, tundi minna, sest Šivananda joogaga tegelemine peletab igasugused hirmud ja eelarvamused väga kiiresti.

Merle (44):
Iga kord peale tundi tunnen nagu oleksin kaks sentimeetrit pikemaks veninud. Liitusin grupiga, sest pean oma seljaga tõsiselt tegelema. Kuna joogaharjutused keskenduvad eelkõige selgroo tervisele, tunnen, et olen õiges kohas. Mulle meeldib tunni ülesehitus: alguses hingamine, siis harjutused ja lõpulõdvestus. See kõik moodustab hea terviku ja arendab nii füüsist, tunnetust, keskendumist kui ka tõelise lõdvestumise oskust. Seega saan palju rohkem kui ainult harjutusi seljale!

Keidi (30):
Olen Reelika juures joogas käinud sellest ajast peale, kui ta 2009. aastal Tartus alustas. Kuigi nende aastate jooksul on ette tulnud nii pikemaid kui ka lühemaid pause, on jooga see, mida päriselt maha jätta ei õnnestu. Teadupärast annab igasugune liigutamine hea enesetunde, aga mitte ükski teine trenn pole aidanud mul nii hästi meelt ja lihaseid lõõgastada või nii puhast rõõmutunnet tekitanud. Regulaarsel harrastamisel pole enesetunne parem mitte ainult vahetult pärast trenni, vaid kogu aeg. Olen saanud joogat edukalt teiste spordiharrastustega kombineerida ja Reelika tunnid on andnud piisavalt kogemust, et vajadusel ise kodus matt haarata. Reelika on asjalik ja konkreetne õpetaja, kes võib aga hetkega kelmikaks ja naerusuiseks muutuda. Lisaks oskab ta imehästi mantraid laulda, mis annab tunnile hea eelhäälestuse.

Maarika (41):
Olen vahelduvad eduga päris mitu aastat järjest Tartu Joogakeskust külastanud. Olen väga pika staažiga stressaja. Joogatunnist lahkun alati hoopis rahulikuma meelega. Vahel teen mõne joogaharjutuse ka kodus, aga see pole päris see, mis joogakeskuses koos teistega tehes. Juba sealne atmosfäär mõjub rahustavalt. Mina olen käinud joogaõpetaja Reelika Rohtmaa Šivananda jooga tundides - mulle meeldib tema professionaalsus ja õpetamisstiil. Ning mantrate laulmine kukub meil tema eestvedamiselt imeilusasti välja!

Kaia (28):
Tartu Joogakeskus on mõnusalt hubane ja kodune ning senistest joogatundide paikadest parim. Esmaspäevad ei ole enam rasked töönädala algused vaid tulevad mõnuga teades, et õhtul ootab Reelika joogatund. Reelika on positiivne ja motiveeriv õpetaja, temas on see "miski", mis kutsub järgmisesse tundi tagasi. Jooga on hea vaheldus igapäeva töörutiinist, aitab mõtteid korrastada ning keskendumist parandada. See tund päevas on aeg iseendale - oma mõtetele ning füüsilistele saavutustele. Harjutades on võimalik selgeks saada nii mõnigi keerukam asend, mis algselt võimatuna näis. Pärast joogatundi on alati hea positiivne tunne ning energiat on rohkem algavaks nädalaks.

Merike (50):
Olen tegelenud joogaga, ma arvan juba neli aastat või veidi enamgi, ja mida aeg edasi, seda rohkem ma sellest vaimustun. Jooga ei ole olnud minu jaoks mitte ainult harjutuste jada vaid ka muidugi filosoofia. Olen hakanud vaatama elule ja selles toimuvale hoops teise pilguga. Minu jaoks on maailm avardunud ja samas muutunud rahulikumaks. Võiks öelda, et muutunud on kogu minu elustiil. Ja ma naudin seda ise meeletult. Asanatest olen jäänud sõltuvusse. Teen ka kodus harjutusi, mediteerin, aga mulle väga meeldib käia grupis. Ja väga, väga meeldib mulle, kui tundi viib läbi Reelika. Kui varem tegi mulle muret minu kaelapiirkond, mis nii nagu paljudel oli pinges aegajalt ja tahtis masseeimist, siis nüüd ei ole see minu jaoks enam probleem. Pingeid kaelas lihtsalt ei ole. Ja muidugi painduvus. See on muutunud palju alates joogaga tegelemisest.

Külli (54):
Eelkõige tänan Tartu Joogakeskuse õpetajat Reelika Rohtmaad, kes on väga profesionaalne õpetaja. Jooga tundi on hea tulla, sest sellel ajal on võimalus ennast kõigest ümbritsevast välja lülitada ning tegeleda oma keha ja vaimuga üheaegselt. Tänu joogale sain korda selja ning enam ei ole ebamugavid valusid alaseljas, paranenud on painduvus ning kergem on oma kehas olla. Joogharjutustes on kõik tasakaalus, seega kehale liiga teha ei ole võimalik. Vaimses plaanis olen muutunud rahulikumaks ning iseendaga rohkem leppinud. Kindlasti on veel väga palju arenguruumi ja loodan järgmisel hooajal joogaga jätkata.

Eneli (28):
Minu kaks hobi on olnud sport ja loomad. Sellega leidsin tee hobuste juurde. Tegelesin viisteist aastat ratsutamisega, kuni kolm aastat tagasi juhtus õnnetus , mille tagajärel selgus, et ratsutamine ja jooksmine ning kõik suurem koormus on mulle vastunäidustatud. Läbisin kolm operatsiooni ja veetsin kolm kuud karkudel ning õppisin toona 25-aastasena uuesti kõndima. Väga raske oli elada teadmisega, et ei saa oma armastatud hobiga enam tegeleda. Sattusin seoses tööga Tartusse elama. Juhslikult interneti vaheldusel leidsin, et Tartu Joogakeskuses on avatud uste päev. Sattusin Reelika tundi ning selgus, et on algamas ka algajate kursus. Nii ma seda teekonda alustasin… Olen Reelika tundides käinud üle aasta ja nädal algab esmaspäeval Reelika joogatunniga. Poleks uskunud, et leian hingerahu joogaga tegelemisest. Kindlasti on sellele kaasaidanud see, et olen läbinud algajate kursuse, saanud selgeks põhitõed ja sealt edasi arenenud. Reelika tunnid on alati erinevad, kunagi ei tea, mis ees ootab.

Anneli (44):
Soov joogakursusele minna on minus üsna pikalt vaikselt olemas olnud. Kui otsustasin 2013. aasta talvel taaskord seda teemat ja võimalusi uurida, sattusin Tartu Joogakeskuse koduleheküljele. Leidnud sellelt info, et alustamas on uus algajate grupp, tundsin kohe, et see on just minule. Nii päikeselise ja inspireeriva õpetaja juhendamisel nagu seda on Reelika, asendub hirm, et ma ei saa hakkama, tasapisi usaldusega iseenda vastu. Ja tekib üha süvenev soov aina kindlamalt joogaga tegeleda. Peale igat joogatundi on nii hea enesetunne, oled justkui jälle endaga kokku saanud - iseennast elu virrvarrist kokku kogunud. Istuva töö tõttu olen aastaid hädas olnud alaselja valuga, kuid nüüd võin öelda, et ka see probleem on tuntavalt taandunud. Ootan alati väga oma esmaspäeva õhtust joogatundi Tartu Joogakeskuses. Kõlab võib-olla pisut egoistlikult, aga see on kvaliteetaeg, mis kuulub ainult minule endale.

Taavi (33):
Joogaga tegelemine on loomulik viis praktiseerida rahu ja vägivallatust. Isiklikult sobib see mulle, kuna selles puudub võistluse ja teistega võrdlemise moment, mis käib kaasas näiteks enamuste tänapäevaste spordialadega. Šivanada joogas meeldib mulle kõige rohkem, et läbi suhteliselt lihtsate harjutuste keskendutakse kehalisele ja vaimsele tasakaalule ilma soovita saavutada kiireid lühiajalisi tulemusi. Tänu sellele toimub rahulik liikumine inimese terviklikkuse poole ning Reelika on pühendunud ja alati rõõmsameelne õpetaja sellel teel.

Ragnar (23):
Arvan, et iga joogaga tegelev inimene tunneb end pärast joogatundi erakordselt hästi ja minagi pole erand. Mulle meeldib olla füüsiliselt aktiivne ja heas vormis, aga spordiga mul eriti head suhted ei ole. Seetõttu tunnen, et jooga on mulle parim viis hoida oma keha heas vormis ja õppida seda maksimaalselt kasutama. Joogaga hakkasin regulaarselt tegelema just Tartu Joogakeskuses ning olen sellele kohale ja oma õpetajale seniajani truuks jäänud. Mulle meeldib siin, nii et ei leia põhjust kuhugi mujale minna. Tartu Joogakeskuse tundides käib joogahuvilisi igasuguste võimetega ning kõigil on hea omas tempos ja oma võimaluste piires areneda.

Külli (49):
Mulle väga meeldivad need joogatunnid mida Sa teed - ma saan just sellist füüsilist koormust, mida mu keha vajab ja ma tunnen ennast pärast tundi väga hästi. Ma saan varsti 50 ja ei viitsi enam aeroobikas või shapingus tümpsu saatel hüpata. Usun, et teatud vanuses on liikuvuse ja paindlikkuse säilitämine väga oluline nii vaimse kui füüsilise tervise kindlustamiseks - venitamine, sirutamine ja hingamisharjutused on just see, mis mulle praegu väga sobib. Aitäh, Reelika, kõige eest!

Ann (64):
Ma olen sõltuvusse langenud Sinu joogatundidest, nii väga meeldivad nad, ootan igakord kannatamatult järgmist. Jooga on mind aidanud olukordades, kus on vaja jääda rahulikuks, kus on vaja füüsilist vastupidavust. Peale joogatundi on väga mõnus, kerge tunne, kõik lihased on lõdvestunud, kuskil ei tunne pingeid, hingata on samuti kerge ja tunned, kuidas kogu keha tahaks nagu lennata. Väga hea on, et korrigeerid asendeid ja aitad painutustele kaasa, siis on näha, milleks veel potentsiaali on. Meeldivad eriti hingamisharjutused ja päikesetervitus. Samas ma usun, et peapealseis on ka kindlasti hea, kuigi seda ei ole ma veel selgeks saanud, aga ma usun Su ütlemist, et mõnel lähebki mitu aastat aega :)

Jelena (46):
Põhjalik tundide kava, teooriaosa, sobilik hingamistehnika, joogaasanide korrigeerimine, Sinu ilus hääl - kõik on minu jaoks väga oluline. Arvan, et hääl peegeldab inimese mõtete seisu ja tema sisemist rahu. Õpetaja hääl on minu jaoks eriti tähtis. Kui on mõni päev olnud eriti raske, siis Sinu: „Rahu. Rahu. Rahu“ – on väga abiks olnud.