fbpx

Main img

 

029 instagram 036 facebook

Mulgimaa joogalaager Reelikaga

 

 Mulgimaa joogalaager kodukas suurem 1

Oled kutsutud osalema SUVISESSE JOOGALAAGRISSE Mulgimaal Alal 13.-15. augustil 2021! Sind ootavad mõnusad joogatunnid, kus praktiseerime erinevaid harjutusi hatha ja vinyasa joogast. Pühapäeval külastame Taageperas asuvat Wagenküll lossispaad, kus võtame eraldi aja, et kogeda saunajoogat mahedas Merevaigusaunas (50-55 °C). Meile tuleb külla massöör ja refleksoloog Julia Rootsi, kelle juhendamisel saad osaleda refleksoloogia praktilises õpitoas. Samuti saad ennast kirja panna Julia eraseanssidele. Muidugi avastame ka kohalikku elu-olu, uudistame ringi Helmes ja Tõrvas, mille pärleid tutvustab meile kaasahaarava jutuga kohalik giid. Sööme maitsvat ja tervislikku toitu, naudime värsket õhku, loodust ning toredat seltskonda. Ilusa ilma korral toimuvad joogatunnid õues, vihma korral joogatame Ala kooli suures spordihoones. Laagrit viib läbi joogaõpetaja, Tartu Joogakeskuse asutaja ja omanik Reelika Rohtmaa. Reelika kohta saad rohkem teada siit: http://www.shaktijooga.com/endast

MIDA KOGEME ja KUHU LÄHEME?

🔹 Taagepera loss ja lossi ümbrus
🔹 Helme lossi varemed, koopad, arstiallikas ja mõisapark
🔹 Tõrva keskväljak, liivaskulptuurid ja Vanamõisa järv
🔹 Wagenküll lossispaa
🔹 Saunajooga
🔹 Karma jooga
🔹 Refleksoloogia praktiline õpituba
🔹 Refleksoloogia ja massaaži lühiseansid (lisatasu eest)

MAJUTUS

Laagri majutus toimub Ala põhikooli õpilaskodu hosteli mugavustega 2-, 3-, 4-kohalistes tubades (WC ja duširuumid asuvad tubadest eraldi). Majutus õpilaskodus on laagri koguhinna sees. Kuna õpilaskodus on ööbimiskohti piiratud hulk (kõikides tubades kohti kokku u 15) ning kui Sulle ei jätku õpilaskodus kohta või Sa ise soovid endale majutust mujal, siis on Sul võimalik broneerida endale eraldi tasu eest ööbimine Kivimäe turismitalus  (1 öö ühele inimesele 20 EUR) või Wagenküll lossispaas (1 öö standardtoas kahele inimesele 129 EUR). Palun võta nende majutuskohtadega ise otse ühendust ning broneeri endale soovi korral sealne ööbimine aegsasti! Hetkel on neil antud nädalavahetuseks vabu kohti piisaval hulgal. Nii Kivimäe turismitalu kui Wagenküll lossispaa asuvad Ala põhikoolist vaid 5 minuti autosõidu kaugusel.

LAAGRI KAVA (kava võib asjaolude tõttu vähesel määral muutuda):

Reede, 13. august
17.30 Saabumine
18.30 Joogatund
20.00 Õhtusöök
20.30 Karma jooga köögis
21.00 Laagri avaring - üksteisega tutvumine
22.00 Öörahu

Laupäev, 14. august
07.30 Äratus
08.00 Joogatund
10.00 Hommiku- ja lõunasöök
10.30 Karma jooga köögis
12.00 Avastame Helmet ja teeme tiiru Tõrvas, giidiks Tarmo Tamm
15.00 Tee ja vahepala
16.00 Joogatund
18.00 Õhtusöök
18.30 Karma jooga köögis
20.00 Refleksoloogia praktiline õpituba, juhendab Julia Rootsi
22.00 Öörahu

Pühapäev, 15. august
07.30 Äratus
08.00 Joogatund
10.00 Hommiku- ja lõunasöök
10.30 Karma jooga köögis
11.30 Wagenküll spaa külastus (külastusaeg 3h)
13.30 Saunajooga
15.30 Laagri lõpetamine ja õhtusöök

OSALEMISPANUS:

🔹 kuni 31. juuli 195€
🔹 alates 1. august 215€

Osalemispanus sisaldab kogu laagri kava - toitlustamist, kultuuriprogrammi (sh spaa, saunajooga, refleksoloogia õpituba ja giidituur), majutust hosteli mugavustega Ala kooli õpilaskodus. Tasumine toimub arve alusel pärast registreerumisankeedi täitmist.

Osalemispanus ei sisalda Julia Rootsi eraseansse (massaaž ja/või refleksoloogia), mille eest saab tasuda kohapeal sularahas. Osalemispanus ei sisalda eraldi ööbimist Kivimäe turismitalus või Wagenküll lossispaas.

REGISTREERU LAAGRISSE SIIN:
https://forms.gle/dMGrjydSYJDvFJAs5

NB! Ürituse korraldaja ei ole kohustatud 7 päeva enne laagrit osalemisest loobumise korral osalemispanust tagastama.

PRAKTILIST:

🔹 Võta kaasa joogamatt, meditatsioonipadi, kerge tekk või fliis, hügieenitarbed, joogariided, soe ja mugav riietus, sobivad jalanõud väljas jalutamiseks, ujumisriided/spaariided, soovi korral paber ja kirjutusvahend märkmete jaoks.
🔹 Ööbimiseks on kõik vajalik kohapeal olemas, võta lihtsalt kaasa oma käterätt. Korralikud pesemisvõimalused on olemas.
🔹 Ala põhikooli asukoht vaata järele SIIT: https://goo.gl/maps/bvp7EY3nYSAMohBA6 
🔹 Nädal aega enne laagri algust korraldame ka transpordi jagamist.
🔹 Laager sobib nii algajale kui ka juba kogenud joogapraktikule.

REFLEKSOLOOGIA ÕPITUBA

Refleksoloogia põhineb holistilisel mõttemallil, et osa peegeldab tervikut, näiteks jalalaba, kõrvalest või käelaba omavad terviklikku tsoonide peegeldussüsteemi kogu keha organitest. Neid peegeldustsoone mõjutades stimuleeritakse, aktiveeritakse või rahustatakse vastavat elundit või siis keha toimingut. Refleksoloogia töötoas õpid oma keha sõnumeid lugema ja analüüsima, et saavutada paremat kontakti iseendaga. Muutud teadlikumaks ning oskad edaspidi aidata ennast ja lähedasi erinevate seisundite puhul. Seekord räägime immuunsüsteemist ja sellest kuidas toetada ennast ja oma lähedasi külmetushaiguste puhul. Varasemad teadmised antud valdkonnas pole kohustuslikud, huvi teema vastu on eeldatav. Selga pane palun mugavad riided, et oleks lihtne jalalabad paljaks võtta ja neid uurima asuda. Vajalikud materjalid ja kirjutusvahendid on kohapeal olemas.

JULIA ROOTSI ERASEANSID 

Julia kirjutab endast nii:
"Sügavalt minu sees oli alati veendumus, et inimkehas peitub piiramatu jõud ning oskus ise ennast tervendada ja tasakaalustada. Mu viis Su kehale seda meelde tuletada ja luua selleks vajalik seisund on puudutus. Kasutan refleksoloogia, ravimassaaži ja marma teraapia võtteid vahendamaks ja toomaks pinnale Su enda keha peidetud aardeid ja tarkust. Ma ei suru oma tarkust peale, kuna olen selles protsessis eelkõige vahendaja ning austan Sinus Loojat ja enda maailma kujundajat, aga kui seansi ajal tuleb konkreetne juhatus või taipamine, mis on Sulle edasi liikumiseks või tervenduseks hetkel vajalik, jagan seda rõõmu ja tänuga. Kui tunned kutset ja sisemist juhatust tulla teraapiasse, siis anna palun oma soovist laagrisse registreerudes teada, nii saame aega ja tegemisi paremini planeerida. Kergust ja õnnistusi!"

Ravimassaaž on suunatud keha blokeeringute avamiseks, lihaspingete vabastamiseks ning kogu keha tasakaalustamiseks. Kerge surve ja venitustega töödeldakse kogu keha kasutades erinevaid massaažitehnikaid, mille tulemusena paraneb rüht, vähenevad lihaspinged, paraneb siseorganite talitus ja kiireneb kogu keha ainevahetus. Seansi käigus antakse nõuandeid, mis aitavad mõista blokeeringute tekke põhjust ning hoida ennast ka edaspidi tasakaalus. HIND: 45 min - 30€

Kaela piirkonna marmamassaaž aitab vabastada seiskumised nahaalustes kudedes ja energia liikumises, mille tagajärjel hakkavad organismis käivituma enesetervenduse protsessid. HIND: 15-20 min - 15€

Refleksoloogiline teraapia - refleksipiirkondade stimuleerimine ja valuaisting vallandab kudedes bioelektri, mis ajju jõudes saadab vastuseks kas lõdvestumis- või pinguldamissignaali, mis omakorda ummistuseni jõudes vallandavad kehas biokeemilise reaktsiooni. Selle tulemusel läheb blokeerunud energia liikvele ja keha saab normaalselt toimima hakata. HIND: 30 min - 20€

TAGASISIDE 2018. aasta joogalaagris osalenud Maritilt:

2018. aasta suvel osalesin Reelika korraldatud joogalaagris, mis toimus Lahmuse mõisakoolis. Suurepärane ja toetav kohavalik ja keskkond joogalaagriks nii mitmeski mõttes. Mõisakompleksi kõrval voolas võimas jõgi ja mõisapargi iidsete puude all varahommikuses kasteses rohus päikesetervitusega päeva alata oli kogemus omaette. Suure osa harjutusi ja treeninguid tegimegi õues, mis pakkus imelise võimaluse ennast ja loodust enda ümber tunnetada ning tajuda kõikide meeltega. Majutus oli korraldatud mugavas õpilaskodus ja mõisas oli võimalus ka vajadusel siseruumides harjutusi teha.

Laagrisse registreerides olin pisut mures päevakava ja treeningute intensiivsuse pärast - ärkamine oli vara ja viimane joogapraktika lõppes üsna hilja, aga mu muretsemine oli täiesti alusetu, sest selline varavalgest õhtuni joogarütmis kulgemine andis oma mõjuga jõudu ja energiat pikemaks, kui ainult laagris veedetud aeg ning sai ennast argipäevast täiesti välja lülitada.

Lisapunktid lähevad suurepäraselt ja huvitavalt koostatud menüüle ja kokale, kes valmistas kohapeal ülimaitsvaid ja keha toetavad toite. Parajalt kerged, vürtsikad, mitmekesised, toitvad ja tervislikud.

Minu jaoks oli väärtuslik osa laagrist ka see, et sain proovida ja katsetada toetatud keskkonnas ja kuhugile kiirustamata meditatsiooni, laulda mantraid ning pärast selle kõige mõju nautida ja endasse salvestada. Laagrilised said ka teada mis on karma jooga köögis. Huvitav kogemus oli jooga nidra seanss, mida kindlasti soovin veel läbi teha. Lisaväärtusena käisime tutvumas Olustvere mõisakompleksiga ja ravimtaimeretkel Energiatalus.
Kindlasti avardas laager minu arusaamist ja vaadet kogu joogapraktikale kui tervikule ja andis suurepärase võimaluse mõttekaaslastega koos aega veeta, samal ajal olla iseendaga ja enda sisse vaadata.

Tule ja avasta ennast, Eestimaa võrratut loodust ja rikast kultuuripärandit!

REGISTREERU LAAGRISSE SIIN:
https://forms.gle/dMGrjydSYJDvFJAs5

LAAGRIS NÄEME!